fbpx

WIECZORY INTEGRACYJNE & INDOOR EVENTS / Imprezy wieczorne

Wieczór z polskimi wódkami – Na Zdrowie!

WIECZÓR Z POLSKIMI WÓDKAMI – NA ZDROWIE!

W Polsce w ostatnich latach kultura picia alkoholu znacząco się zmienia. Coraz więcej Polaków zaczyna gustować w dobrych winach i piwach czy to regionalnych, czy tych pochodzących z małych browarów.

Jednak zwyczaje i kultura naszego społeczeństwa już od średniowiecza związana była ze świętowaniem zakrapianym mocniejszymi trunkami. Oprócz znanych polskich miodów pitnych, miodówek i innych nalewek domowych na polskich stołach gościła zawsze czysta wódka. Setki lat takiego biesiadowania oraz fakt, że w Polsce praktycznie nie było warunków klimatycznych do uprawy wina spowodowały, że dziś w naszym kraju produkuje się kilkadziesiąt sortów wódek, których kilka uważa się za najlepsze na świecie!

Nasz wieczór z polskimi alkoholami – to właśnie opowieść o kulturze picia alkoholu w Polsce. Nasz ekspert poprowadzi prelekcję na temat historii także tej „śmiesznej” z PRLu oraz przedstawi asortyment najlepszych polskich wódek, nalewek i likierów. Wspomnimy także o regionalnych trunkach takich jak Goldwasser czy Berenfang. Omówimy przepisy na domowe nalewki bazujące na spirytusie i owocach. Spróbujemy także omówić proces tworzenia np. bimbru, wódki a także wskażemy czym charakteryzują się najlepsze wódki. Ważnym elementem będzie także spotkanie z potrawami towarzyszącymi spożywaniu alkoholu w Polsce – spróbujemy zatem polskiego tatara, śledzia czy domowych wędlin a co ważniejsze nauczymy się polskich toastów. Zwrócimy także uwagę na aspekt zdrowotny – leczniczy alkoholu oraz wskażemy jakie negatywne skutki może mieć alkohol na organizm człowieka.

Cała impreza będzie połączona z kulturalną degustacją polskich alkoholi, nauką ich mieszania, sposobu serwowania oraz konkursami przeprowadzanymi przez naszego eksperta. Na koniec goście otrzymają także przepisy na domowe nalewki, które będą mogli zabrać do domu.

CZEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ NA IMPREZIE ?
Punkty w: Integracja + + + + +
Punkty w: Współpraca + + + - -
Punkty w: Zagadki + + + - -
Punkty w: Zdobywanie wiedzy + + + + +
Jeśli zależy Ci na tym, by komunikacja w Twoim zespole pracowniczym została poparta przez team building z prawdziwego zdarzenia, skontaktuj się z naszym biurem podróży Joytrip.eu, a zorganizujemy dla Ciebie najlepszy tego rodzaju event. Podobnie ma się rzecz z imprezami integracyjnymi, imprezami dla firm i wyjazdami motywacyjnymi. Każdy klient i partner powinien czasem odczuć coś więcej niż tylko prostą zależność finansową. Impreza firmowa wybrana z bogatej oferty Joytrip to idealne remedium w tej sytuacji.Jako biuro podróży zajmujemy się organizacją imprez outdorowych, wycieczek firmowych oraz wyjazdów integracyjnych. Każdemu z oferowanych przez nas scenariuszy imprez towarzyszyć będzie dobra zabawa i integracja na wesoło, ale można również uzupełnić je o dowolne szkolenia firmowe czy kongres. Nie ma przecież nic lepszego niż wspaniały, pełen śmiechu i tańca bankiet, po wyczerpującej intelektualnie konferencji. Usługi cateringowe oraz baza techniczna jaką oferują współpracujące z nami firmy stoją na najwyższym poziomie.
Wysyłam...