fbpx

Wyprawy motywacyjne / Klasyka

Rzym wiecznie piękny

ideatour podróże kulturowe
Włochy
Rzym wiecznie piękny       4 dni

Rzym to jedno z najstarszych miast Europy, a w jego losach odbijają się dzieje całej zachodniej cywilizacji. Dlatego zwiedzanie stolicy Włoch to swoista podróż w czasie. Wieczne Miasto można zwiedzać na niezliczone sposoby. Proponujemy dwa szlaki tematyczne, których przemierzenie odsłoni dwa ważne aspekty metropolii. Pierwszy z tych szlaków prowadzi przez Rzym chrześcijański. Drugi przebiega śladami Berniniego, genialnego artysty, który wywarł olbrzymi wpływ na wygląd miasta.

Program

1. Dzień         Przybycie do Rzymu

Wylot z Warszawy do Rzymu, zakwaterowanie w hotexlu w centrum miasta.
Kolacja i nocleg.

2. Dzień       Rzym chrześcijański

Muzea Watykańskie stanowią największy i najbogatszy kompleks muzealny na świecie. Są zarazem wizytówką państwa kościelnego, wiele mówiącą o jego historii i potędze. Uwagę koncentrujemy na stanzach Rafaela, apartamentach papieskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Pinakotece. Symbolem nie tylko Rzymu, ale i samego chrześcijaństwa, jest Bazylika św. Piotra – przebogaty skarbiec sztuki, nekropolia wielu papieży, miejsce spoczynku Jana Pawła II. Spacer wzdłuż via Appia Antica zdolny jest przenieść nawet najbardziej opornych w czasy wczesnego chrześcijaństwa. Przy tej najsłynniejszej rzymskiej drodze stoi kościół Domine Quo Vadis, zbudowany w miejscu, gdzie uciekający z Rzymu św. Piotr spotkał Chrystusa i zapytał: „Dokąd idziesz, Panie?”. Ten sam kościół posłużył Sienkiewiczowi za inspirację do napisania słynnej powieści. Przejmujące wrażenie robią wczesnochrześcijańskie Katakumby św. Kaliksta z kryptą św. Cecylii oraz Katakumby św. Sebastiana, nad którymi stoi kościół św. Sebastiana, gdzie można zobaczyć blok marmuru z odciśniętymi śladami stóp Chrystusa. Kolacja i nocleg w hotelu.

3. Dzień       Rzym Berniniego

Nie sposób przecenić znaczenie Giovanniego Berniniego dla wyglądu Rzymu. Zaprojektowane przez niego w dobie baroku kościoły, fontanny i posągi na trwałe wpisały się w topografię miasta. Najsłynniejszą jego rzeźbą jest „Ekstaza św. Teresy”, znajdująca się w kościele Santa Maria della Vittoria. Dla papieża Urbana VIII artysta wzniósł kunsztowną Fontannę Trytona. Był współautorem Palazzo Barberini, gdzie obecnie mieści się nieduża, lecz imponująca pod względem jakości kolekcja malarstwa. Jego autorstwa jest kościół Sant’Andrea al Quirinale, zwany perłą baroku. Na szlaku wędrówki znajdzie się też Piazza del Quirinale, skąd roztacza się piękny widok na centrum Rzymu. Placu dodają uroku ogromne posągi Kastora i Polluksa. Spacer będzie prowadził także koło Fontanny di Trevi, uwiecznionej przez Felliniego w filmie „Słodkie życie”. Niezapomnianych przeżyć dostarczy zwiedzanie Panteonu, w którym jest pochowany Rafael i królowie Włoch. W pobliżu, na Piazza della Minerva wznosi się egipski obelisk na słoniu projektu Berniniego. Przy placu stoi hotel „Minerva”, w którym mieszkali Mickiewicz i Sienkiewicz. Najlepsze miejsce na zasłużony odpoczynek to Piazza Navona, którego ozdobą jest zaprojektowana przez Berniniego Fontanna dei Quatro Fiumi. Kolacja i nocleg w hotelu.

4. Dzień       Powrót do Polski

Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.

 

Cena zawiera
· lot Warszawa – Rzym – Warszawa
· 3 x noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu w centrum Rzymu (koło Plaza Maggiore)
· 3 x śniadanie w formie bufetu
· 1 x kolacja w hotelu
· 1 x kolacja w tradycyjnej restauracji
· transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
· bilety na komunikację miejską podczas zwiedzania
· zwiedzanie Rzymu z miejscowym przewodnikiem w j. polskim (2 dni )
· wstępy do zwiedzanych obiektów: Muzea Watykańskie, Bazylika Św. Piotra, katakumby

Terminy
30.04. – 03.05.2009
11.06. – 14.06.2009
17.09. – 20.09.2009
08.10. – 11.10.2009

Cena

1 osoba w pok. 2-os.      3490 zł
dopłata do pok. 1-os.        480 zł

Jeśli zależy Ci na tym, by komunikacja w Twoim zespole pracowniczym została poparta przez team building z prawdziwego zdarzenia, skontaktuj się z naszym biurem podróży Joytrip.eu, a zorganizujemy dla Ciebie najlepszy tego rodzaju event. Podobnie ma się rzecz z imprezami integracyjnymi, imprezami dla firm i wyjazdami motywacyjnymi. Każdy klient i partner powinien czasem odczuć coś więcej niż tylko prostą zależność finansową. Impreza firmowa wybrana z bogatej oferty Joytrip to idealne remedium w tej sytuacji.Jako biuro podróży zajmujemy się organizacją imprez outdorowych, wycieczek firmowych oraz wyjazdów integracyjnych. Każdemu z oferowanych przez nas scenariuszy imprez towarzyszyć będzie dobra zabawa i integracja na wesoło, ale można również uzupełnić je o dowolne szkolenia firmowe czy kongres. Nie ma przecież nic lepszego niż wspaniały, pełen śmiechu i tańca bankiet, po wyczerpującej intelektualnie konferencji. Usługi cateringowe oraz baza techniczna jaką oferują współpracujące z nami firmy stoją na najwyższym poziomie.
Wysyłam...