fbpx

Wyprawy motywacyjne / Wycieczki kolejowe

Kanada – Złoty Klon – podróż kolejowa

ideatour podróże kulturowe

Kanada – Złoty Klon
14 dni
Podróż kolejowa

Przemierzamy Kanadę komfortowymi, najbardziej znanymi pociągami pierwszej klasy: Canadian i Rocky Mountaineer. Mkną one po szynach przez fascynujące miasta, lasy, jeziora i bezkresne prerie Kanady. Imponujące góry Rocky Mountains z mieniącym się w słońcu lodowcem, rajski ogród na Vancouver Island w lodowcu, górskie jeziorka i głębokie wąwozy ze wzburzonymi wodospadami dostarczą niezapomnianych przeżyć.
Z wagonu panoramicznego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok zmieniających się krajobrazów, a w przytulnym wagonie restauracyjnym serwowane są posiłki.
Podczas wizyty w Parku Narodowym Banff spotkać można karibu, kozice, a może nawet niedźwiedzie grizzli. Noclegi w centralnie położonych komfortowych hotelach i wytwornych, malowniczo usytuowanych lodges. Relaksującą podróż zapewniają usługa bagażowa, pierwszorzędny serwis w pociągu. Ciągła opieka pilota i doświadczeni przewodnicy zatroszczą się o właściwy przebieg podróży. Ukoronowaniem będą wykłady dotyczące kraju i jego mieszkańców.

Główne atrakcje:

 • przejazd przez Kanadę tradycyjnym pociągiem Canadian
 • widokowy przejazd przez Rocky Mountains pociągiem Rocky Moutaineer w wagonie panoramicznym pierwszej klasy Gold Leaf Class
 • wodospad Niagara
 • tradycyjny wieczór westernowy
 • wspaniałe metropolie Toronto i Vancouver
 • Park Narodowy Jasper
 • przejazd autokarowy trasą widokową Icefields Parkway
 • Wjazd snow-couch’em na lodowiec
 • Park Narodowy Banff
 • zwiedzanie parku Butchard Gardens na Vancouver Island
 • Pożegnalna kolacja w panoramicznej restauracji w Vancouver

Trasa
Toronto – Wodospady Niagara (fakultatywnie) – Przejazd pociągiem Canadian – Park Narodowy Jasper – Icefilds Parkway – Park Narodowy Banff – Przejazd pociągiem Rocky Moutainer – Vancouver – Wyspa Vancouver

Program

Dzień 1 – Przelot nad Atlantykiem
Wylot z Warszawy (na życzenie z innego miasta w Polsce) do Toronto. Zakwaterowanie w centralnie położonym hotelu pierwszej klasy (dwie noce).

Dzień 2 – Toronto
Po śniadaniu zwiedzania metropolii nad jeziorem Ontario ze wspaniałymi zabytkami. Wjazd na CN Tower i obiad nad brzegiem jeziora Ontario. (śniadanie, obiad)

Dzień 3 – Wodospad Niagara
Całodniowa wycieczka do imponującego cudu natury – wodospadu Niagara. Z wielkiem hukiem wody Niagara River spadają 55metrową kaskadą o szerokości 1 km, a turyści bezpiecznie i wygodnie oglądają to wspaniałe widowisko z łodzi krążącej pod wodospadem. Spacer po miejscowości Niagara-on-the-Lake na zakończenie dnia. Wieczorem na Union Station w Toronto zaczyna się podróż przez kontynent tradycyjnym komfortowym pociągiem Canadian. Wyposażenie pociągu w stylu Art Deco przywołuje nostalgiczne uczucia, a przyjazny personel pociągu i uprzejmy pilot wycieczki zadbają o dobre samopoczucie podróżujących. Goście Silver&Blue-Class zostaną profesjonalnie obsłużeni w wagonie restauracyjnym i będą mieli nieograniczony dostęp do wagonu panoramicznego (dome cars). Podwyższone punkty widokowe pozwolą na oglądanie mijanego krajobrazu. (śniadanie, obiad)

Dzień 4 – Pociągiem Canadian przez jeziora i lasy
Nazwa prowincji Ontario pochodzi z języka Irokezów i oznacza mieniącą się wodę. Każdy może to zobaczyć podczas dzisiejszej podróży przez lasy i jeziora – wizytówkę Kanady .(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 5 – Pociągiem Canadian przez prerię
Relaks i wspaniała obsługa pociągu Canadian podczas dalszej podróży przez dalekie równiny kandyjskiej prerii. Krótki wykład przybliży historię i dzisiejsze życie Indian. (śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6 – Przejazd pociągiem Canadian do Parku Narodowego Jasper
W porze obiadowej pociąg dojeżdża do majestatycznego łańcucha górskiego Rocky Mountains. Szeroka dolina rzeki Athabasca ukazuje wspaniały widok na okalające szczyty. Po przyjeździe do Jasper transfer do lodge ze wspaniałą panoramą na jezioro.
Po południu czas wolny w przytulnym hotelu lub spacer nad brzegiem jeziora. (śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 7 – Jezioro Maligne
Największy park narodowy w kanadyjskich górach Rockie – park Jasper – wycieczka do Maligne Canyon i Maligne Lake. Rejs statkiem na wyspę Spirit Island i przejazd kolejką linową na Górę Świstaka – Whistler Mountain, skąd rozpozciera się wspaniały widok na miejscowość Jasper i otaczające góry. (śniadanie)

Dzień 8 – Icefields Parkway
Czterogodzinna wycieczka przez góry Rocky Mountains drogą widokową Icefield Parkway, która jest jedną z piękniejszych tras świata. W Columbia Icefield Centre wjazd Snow-Coachem na lodowiec. Kolejnym punktem dnia jest wizyta w Lake Luise. Późnym popołudniem przyjazd do Banff – zakwaterowanie na dwie następne noce w centralnie położonym komfortowym hotelu. (śniadanie)

Dzień 9 – Park Narodowy Banff
Fakultatywnie – przed południem rafting rzeką Bow River. Wczesnym popołudniem przejazd przez Park Narodowy Banff, m.in. Sulphur Mountain i wodospady Bow. Późnym popołudniem spotkanie na prawdziwym rancho. Na ogniu skwierczy świeżo upieczony stek, a muzyka na żywo zapewnia atmosferę Dzikiego Zachodu. Przejażdżka wozem drabiniastym wieńczy nastrojowy wieczór. (śniadanie, kolacja)

Dzień 10 – Pociągiem Rocky Mountaineer przez góry
Pociąg „Rocky Mountaineer” przejeżdża przez góry Rocky Mountains. Podczas smacznego posiłku serwowanego w pociągu można podziwiać wspaniałe widoki przełęczy Kicking Hores i Roger Pass. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu w Kamloops. Fakultatywnie udział w wieczornym muzycznym show „Maple Leaf” (Liść klonu) – muzycznej, transkontynentalnej podróży koleją po Kanadzie. (śniadanie, obiad)

Dzień 11 – Wzdłuż Fraser River do Vancouver
Pociąg jedzie wzdłuż rzek Thompson i Fraser przez spektakularne wąwozy, których nazwy brzmią jeszcze efektywniej: Rainbow Canyon czy Hell’s Gate. Późnym popołudniem pociąg dojeżdża do Vancouver. Zakwaterowanie w centralnie położonym hotelu pierwszej klasy. (śniadanie, obiad)

Dzień 12 – Vancouver – między tradycją a nowoczesnością
Wycieczka autokarowa pozwala lepiej poznać miasto pełne kontrastów. Gastown ze swoim Steam Clock – zegarem parowym czy Stanley Park to tylko niektóre przystanki podczas zwiedzania, które kończy się wizytą na Capilano Suspension Bridge (śniadanie)

Dzień 13 – Victoria i Butchart Gardens
Przejazd autokarem i promem na Vancouver Island (przelot małym hydroplanem na Vancouver Island dla chętnych, za dopłatą). Zwiedzanie parku Butchart Gardens, raju dla miłośników ogrodów. Następnie przejazd do Victorii, gdzie nie tylko czerwone piętrowe autobusy przypominają o Królestwie Brytyjskim. Hotel z tradycjami Fairmont Empress zaprasza na herbatę. Po powrocie do Vancouver wszyscy uczestnicy wycieczki biorą udział w pożegnalnej kolacji w restauracji znajdującej się na 167 metrze Harbour Centre, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, góry i morze oświetlone zachodzącym słońcem. (śniadanie, kolacja)

Dzień 14 – Pożegnanie z Vancouver
Transfer na lotnisko, wylot do Polski. (śniadanie)

Cena zawiera:

 • 5 noclegów w centralnie położonych komfortowych hotelach w Toronto i Vancouver
 • 4 noclegi w lodge w Parku Narodowym w Jasper i Banff
 • 1 nocleg w hotelu Kamloops
 • wyżywienie : 13 x śniadanie, 7 x obiad, 5 x kolacja
 • przejazd drugą klasą Silver&Blue pociągiem Canadian z Toronto do Jasper (3 noclegi w kuszetce – przedział sypialny za dopłatą)
 • przejazd pociągiem Rocky Mountaineer z Banff do Vancouver pierwszą klasą Golden Leaf – wagon panoramiczny
 • pilotaż w języku polskim dla grupy min. 15 osób (dla mniejszych grup do wyboru – niemiecko- lub angielskojęzyczny pilot podczas całej podróży lub dodatkowa kalkulacja z polskim pilotem)
 • wszystkie wycieczki nowoczesnym autokarem
 • wszystkie wstępy do parków narodowych
 • zwiedzanie Toronto i Vancouver
 • wjazd snow-couch\\\’em na lodowiec
 • przejazd koleją linową z Banff do Sulphur Mountain
 • tradycyjny wieczór westernowy z grillem
 • pożegnalna kolacja w restauracji widokowej
 • usługa bagażowa (1 walizka) na dworcach i w hotelach
 • materiały informacyjne
 • broszura z informacjami regionalnymi dotyczącymi wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NW

Cena nie zawiera:
lot Warszawa (lub inne miasto) – Toronto / Vancouver – Warszawa
koszt ok .2800 zł


CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Dodatkowo za opłatą:
Przedział sypialny (zamiast kuszetki) ok. 1200 zł

Wycieczki fakultatywne:
Bow River Rafting: rafting w Banff łącznie z obiadem
Dinner Show: kolacja w Kamloops, show muzyczne „Maple Leaf”
Przelot hydroplanem z Vancouver do Victorii

Jeśli zależy Ci na tym, by komunikacja w Twoim zespole pracowniczym została poparta przez team building z prawdziwego zdarzenia, skontaktuj się z naszym biurem podróży Joytrip.eu, a zorganizujemy dla Ciebie najlepszy tego rodzaju event. Podobnie ma się rzecz z imprezami integracyjnymi, imprezami dla firm i wyjazdami motywacyjnymi. Każdy klient i partner powinien czasem odczuć coś więcej niż tylko prostą zależność finansową. Impreza firmowa wybrana z bogatej oferty Joytrip to idealne remedium w tej sytuacji.Jako biuro podróży zajmujemy się organizacją imprez outdorowych, wycieczek firmowych oraz wyjazdów integracyjnych. Każdemu z oferowanych przez nas scenariuszy imprez towarzyszyć będzie dobra zabawa i integracja na wesoło, ale można również uzupełnić je o dowolne szkolenia firmowe czy kongres. Nie ma przecież nic lepszego niż wspaniały, pełen śmiechu i tańca bankiet, po wyczerpującej intelektualnie konferencji. Usługi cateringowe oraz baza techniczna jaką oferują współpracujące z nami firmy stoją na najwyższym poziomie.
Wysyłam...