fbpx

Wyprawy motywacyjne / Wycieczki kulinarne

Grecja. Ateny i Peloponez

ideatour podróże kulturowe
Grecja – Ateny i Peloponez     6 dni

W ojczyźnie Herodota  – Skarby Antyku i Bizancjum.
Kolebka europejskiej cywilizacji

Podczas tej podróży ożyje świat znany z malowideł na brązowych wazach, świat pięknych, posągowych ciał, szlachetnych, pociągłych twarzy o łagodnych rysach. Świat ze słońca i srebra, ciepły i jasny, zamieszkały przez smukłych herosów i tańczące nimfy, świat oliwek i winnej latorośli.
Podążając śladami sztuki antycznej i bizantyjskiej łatwo też natknąć się na współczesny grecki styl życia. Zanurzyć się w korowód ateńskich uliczek i przy dźwiękach bazuki rozkoszować się grecką kulturą długich i gościnnych stołów, do których się zasiada gromadnie ciepłym wieczorem, żeby jeść oliwki i sery, pić chłodne wino i rozmawiać.

Program

1. Dzień             Przybycie do Aten

Wylot z Warszawy do Aten. Transfer do hotelu w Atenach. Mieszkańcy polecają jako pierwszy kontakt z ich miastem wzgórze Lykabettos. Stąd roztacza się widok na całą panoramę miasta, labirynt uliczek, które odkrywać będziemy w następnych dniach. Wieczorne słońce i orzeźwiający drink w tutejszej kawiarni skłonią nas do zadumy nad 3500-letnią historią metropolii. Kolacja i nocleg.

2. Dzień               Ateny – świat starożytny

Na Akropolu zastanowimy się, dlaczego Ateny uchodzą za symbol wolności, sztuki i demokracji. Na wzgórzu dominującym nad miastem. powstały dzięki staraniom Peryklesa słynne budowle – Propyleje, Partenon oraz Erechtejon. Sąsiednia Agora, centrum życia politycznego i gospodarczego była świadkiem tragicznego zakończenia życia Sokratesa. W Muzeum Narodowym znajdują się złote dzieła sztuki mykeńskiej, w tym słynna maska Agamemnona, wydobyte z grobowców szybowych, które zwiedzać będziemy na Peloponezie.
Po południu czas wolny : spacer wąskimi uliczkami dzielnicy Plaka pośród licznych tawern i sklepików z pamiątkami pozwoli odczuć prawdziwie grecką atmosferę.
Wieczorem niepowtarzalny wieczór z tradycyjnymi potrawami greckimi w typowej tawernie. Nocleg w hotelu w Atenach.

3. Dzień                 Sunion, Brauron i retsina

Attyka, kraina wokół Aten, bogata była w złoża marmuru. Przekonać się można o tym oglądając starożytne świątynie – Artemidy w Brauron i poświęconą Posejdonowi w Sunion. Majestatycznie nad Morzem Egejskim wznoszą się doryckie kolumny. W rejonie Mesogeia wizyta w winnicy i degustacja lokalnego wina retsina. Kolacja i nocleg w hotelu w Atenach.

4. Dzień                  Świat Bizancjum
Zajrzymy do pracowni ikon, gdzie miejscowy artysta opowie o tajnikach powstawania tych charaktersytycznych dla sztuki bizantyjskiej malowideł. Po trzęsieniu ziemi w 2000 r. konserwatorzy starają się uratować freski w bizantyjskim klasztorze w Dafni. Wart zobaczenia jest też bizantyjski kościół Kapnikarea z XI w. Przez Kanał Koryncki docieramy na Peloponez. Kolacja i nocleg w Vrahati.

5. Dzień       Peloponez w trzech odsłonach, Mykeny – Nafplion – Epidauros, czyli
śladami Agamemnona i Słowackiego

Na Półwyspie Peloponez docieramy do Myken, mitologicznego królestwa Agamemnona. Zachowane zabytki wydobył na światło dzienne Heinrich Schliemann. Warte uwagi są cytadela, Lwia Brama, groby królewskie, m.in. Skarbiec Atreusza oraz grób Klitajmestry. Nafplion to małe, urocze miasto portowe , które było pierwszą stolicą współczesnej Grecji. Potężne fortece są pamiątką panowania weneckiego. Droga do amfiteatru Epidauros wije się wśród winnic i gajów oliwnych. Kiedy się patrzy na Orchestra, Proskenion i Skene na myśl przychodzą reguły dramatu greckiego. Nocleg i kolacja w Vrahati.

6. Dzień                Powrót do Polski
Przed odlotem może uda się zobaczyć tradycyjną zmianę warty na placu Syntagma. Przejazd na lotnisko i odlot do Warszawy.

Cena zawiera:
• lot Warszawa – Ateny – Warszawa (linie LOT)
• przejazdy w Grecji komfortowym klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem
• 3 noclegi w hotelu 4 -gwiazdkowym w Atenach
• 2 noclegi w hotelu 4 -gwiazdkowym w Vrahati
• 5 x śniadania w formie bufetu
• 4 x kolacja w hotelu
• 1 x kolacja w tradycyjnej tawernie w dzielnicy Aten Plaka (wraz z winem 1/2 l na os.)
• drink powitalny
• degustacja lokalnego wina
• pilot j. polski i lokalni przewodnicy
• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (kolejka na wzgórze Lykabetos, Akropol, Muzeum Narodowe, Sounion, Brauron, Epidauros, Mykeny )

Hotel w Atenach
Hotel Polis Grand usytuowany jest w północnej części centrum Aten. W odległości zaledwie 100 m można zrobić udane zakupy, a duże centrum handlowe znajduje się ok. 1 km od hotelu. W wolnym czasie można udać się na spacer po mieście (Monastiraki, Plaka) lub obejrzeć zmianę warty przy placu Syntagma. Przy stacji metro „Syntagma” (ok. 1 km) – wystawa wykopalisk archeologicznych.


CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Jeśli zależy Ci na tym, by komunikacja w Twoim zespole pracowniczym została poparta przez team building z prawdziwego zdarzenia, skontaktuj się z naszym biurem podróży Joytrip.eu, a zorganizujemy dla Ciebie najlepszy tego rodzaju event. Podobnie ma się rzecz z imprezami integracyjnymi, imprezami dla firm i wyjazdami motywacyjnymi. Każdy klient i partner powinien czasem odczuć coś więcej niż tylko prostą zależność finansową. Impreza firmowa wybrana z bogatej oferty Joytrip to idealne remedium w tej sytuacji.Jako biuro podróży zajmujemy się organizacją imprez outdorowych, wycieczek firmowych oraz wyjazdów integracyjnych. Każdemu z oferowanych przez nas scenariuszy imprez towarzyszyć będzie dobra zabawa i integracja na wesoło, ale można również uzupełnić je o dowolne szkolenia firmowe czy kongres. Nie ma przecież nic lepszego niż wspaniały, pełen śmiechu i tańca bankiet, po wyczerpującej intelektualnie konferencji. Usługi cateringowe oraz baza techniczna jaką oferują współpracujące z nami firmy stoją na najwyższym poziomie.
Wysyłam...