fbpx

Wyprawy motywacyjne / Klasyka

Galapagos i kolonialne dziedzictwo

21-dniowa wyprawa przez Ekwador z czarterem na Wyspy Galapagos. Przez ten wyjątkowy kraj położony na równiku powiodą nas ślady słynnych badaczy: Aleksandra Humboldta i Karola Darwina. W niewielkiej grupie (max. 16 osób) można odkryć kraj Ameryki Łacińskiej, który charakteryzuje się największymi różnicami etnicznymi, geograficznymi i kulturowymi. Nieopodal kolonialnej stolicy Quito wznosi się kilka najwyższych i aktywnych wulkanów świata. Na kolorowych rynkach w Andach zbierają się ich rdzenni mieszkańcy. Naturalne źródła termalne oferują odpoczynek, a na kolonialnych hacjendach można odetchnąć ponad 200-letnią tradycją. Kulminacją tej podróży są Wyspy Galapagos. Doświadczyć tu można świata zwierząt niespotykanego w żadnym innym zakątku ziemi.

 

DZIEŃ 1. Przelot do Quito. Wylot z Warszawy, przesiadka w Amsterdamie

DZIEŃ 2. Quito kolonialne

W programie kolonialne centrum stolicy. Dzięki licznym budowlom historycznym to miasto, jako jedno z nielicznych, zachowało dawny kolonialny czar. Wieczorem, przy dźwiękach muzyki z Andów, można w tradycyjnej restauracji skosztować ekwadorskich specjałów (w ramach powitalnej obiadokolacji).

DZIEŃ 3. W mglistym lesie

Przejazd do San Antonio de Pichincha– miejsca, w którym przebiega równik ziemi i znajduje się jego pomnik. W Museo del Sol przedstawione są ciekawe szczegóły dotyczące życia Inków. Dalej do Mindo. Tutaj rozpoczyna się wędrówka przez iście bajkowy mglisty las równikowy, gdzie żyje ponad 330 gatunków ptaków. Niespodzianką nie powinno być spotkanie z niedźwiedziem okularowym czy pumą. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 4. Hacjenda Pinsaqui

Zwiedzanie ogrodu z hodowlą orchidei i motylarnią. Następnie przejazd przez Andy do kolonialnej Hacjendy Pinsaqui na nocleg. Istnieje ona od 1790 roku i dała schronienie wielu słynnym osobom. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 5. Pociągiem przez dżunglę

Wyjątkowa podróż koleją w kierunku Pacyfiku rozpoczyna się w mieście Ibarra położonym 2400 m n.p.m i wiedzie szynobusem w dół Andów. Po zjedzeniu obiadu i spacerze powrót szynobusem do Hacjendy Pinsaqui. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 6. Z jarmarku indiańskiego do źródeł termalnych

Na początek dnia barwny jarmark w Otavalo. To jeden z najbardziej znanych indiańskich jarmarków w Ameryce Południowej. Po odwiedzeniu go wizyta u rodziny Otavaleño w ich tradycyjnym domu. W przydomowej manufakturze wytwarzane są tkaniny w regionalne wzory. Kolejna atrakcja to ranczo Shungu Huasi, gdzie serwowany będzie obiad, a po nim spacer na różaną plantację. Po południu przejazd do Papallacta. To tutaj naturalne źródła termalne zasilają to najpiękniejsze kąpielisko kraju. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 7. Źródła termalne Papallacta

Ich położenie wśród wspaniałej przyrody oferuje niezapomniane przeżycia oraz wyjątkową, ekskluzywną atmosferę. Przy dobrej pogodzie można stąd zobaczyć nawet lodowego olbrzyma Antisana (5758 m n.p.n.). Po południu po opuszczeniu tej oazy wypoczynku powrót do Quito. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 8. W Parku Narodowym Cotopaxi

Atrakcją dzisiejszego dnia jest przejażdżka pociągiem andyjskim szlakiem wulkanów podziwiając przestrzenie typowe dla wyżyny ekwadorskiej. Wulkan Cotopaxi 5897 m n.p.m. jest najwyższym nadal aktywnym wulkanem świata. Po zwiedzeniu Muzeum Przyrodniczego przejazd na płaskowyż do rustykalnego refugium. Obiad zjedzony w takich okolicznościach to również okazja do podziwiania zapierających dech w piersiach pól lodowcowych Cotopaxi. Po południu zwiedzanie laguny Limpiopungo położonej na wysokości 3800 m n.p.m. Ten obszar słynie z mnogości ptactwa wodnego. Następnie przejazd panamerikaną do hacjendy Leito. Oferuje ona cudowny widok na wulkan Tungurahua. Kolacja o charakterze kolonialnym. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 9. Chimborazo

Ten dzień przeznaczony jest na zdobywanie najwyższej góry Ekwadoru Chimborazo (6310 m n.p.m.). Nocleg w cichym i przytulnym wiejskim hotelu w Riobamba. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 10. Najbardziej stroma trasa kolejowa świata

Wyprawę pociągiem po najbardziej stromo ułożonych szynach świata dopełniają bajecznie piękne widoki na Andy. Począwszy od Chan Chan pociąg pokonuje najbardziej spektakularną przełęcz, tzw. Diabelski jęzor. Od Alausi transfer autokarem od wyżyny andyjskiej do Guayaquil nad wybrzeżem Pacyfiku. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 11. Arka Noego na Oceanie Spokojnym

Dziś rozpoczyna się przygoda z archipelagiem wysp Galapagos położonym na środku Pacyfiku. Rano przelot na wyspę San Cristóbal. Już w porcie, gdzie nastąpi przesiadka na pokład komfortowego ekskluzywnego jachtu Odyssey, pasażerów witają lwy morskie. W rezerwacie żółwi La Galapaguera można po południu podziwiać imponujące wielkością żółwie słoniowe. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 12. Bahia Gardner i Punta Suarez

Podczas ok. 2-kilometrowej wędrówki na koniec cypla natknąć się można na głuptaka sinonogiego oraz czerwone legwany morskie kąpiące się w promieniach słońca. Absolutną atrakcją tej wędrówki stanowią kolonie albatrosów. Wody rajskiej zatoki Gardnera tworzą fascynujący kontrast z białą jak śnieg plażą. Po południu można ochłodzić się w wodzie w towarzystwie lwów morskich. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 13. Santa Fé i Plaza Sur

Przepiękną zatokę Santa Fé wraz z jej podwodnym światem można podziwiać podczas nurkowania, a wyspa Plaza Sur to idealne miejsce lęgowe fregat, głuptaków maskowych czy burzyków szarych. Szczególnie ciekawe są również kolonie lwów morskich. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 14. Wyżyna Santa Cruz

Dzisiaj statek zacumuje w marinie wyspy Santa Cruz. Pierwszą z atrakcji będzie zwiedzenie stacji badawczej Karola Darwina. W jej centrum turystycznym można otrzymać wiele interesujących informacji na temat geografii i rozwoju jedynego w swoim rodzaju archipelagu Wysp Żółwich. Na terenie tej stacji wylęgają się żółwie słoniowe i spędzają tam dzieciństwo, by potem trafić do naturalnego środowiska. Tam też spotkać można chyba najbardziej znanego mieszkańca wyspy – wiekowego żółwia, zwanego „Samotnym Georg’iem”. W porze popołudniowej można pospacerować po wyżynie Santa Cruz, zwiedzić niesamowity lawowy tunel oraz bliźniacze kratery Los Gemelos. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 15. Las Tintoreras

Wycieczka na wyspy Las Tintoreras. Celem krótkiej wędrówki pośród krajobrazu wulkanicznego jest dotarcie do stanowiska, z którego można obserwować żarłacze szare pływające w płytkich wodach. Po drodze znajdują się również kolonie legwanów morskich. Po południu zwiedzanie słonych jezior położonych w głębi wyspy Isabela, nad którymi żyją flamingi. Na pobliskiej piaszczystej plaży dają się podglądać głuptaki i popisują się akrobacjami w locie. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 16. Santiago i Rábida

Dzisiaj powitają nas jedne z najbardziej eleganckich zwierząt archipelagu Galapagos – foki uchatki. Po południu wycieczka na plażę małej wyspy wulkanicznej Rábida. Ta wyspa oferuje bodajże najbardziej różnorodne formy skał wulkanicznych całego archipelagu. Mijając gniazdowisko pelikanów dociera się do laguny ze słoną wodą, nad którą okazjonalnie zatrzymują się flamingi. Plaże tej laguny należą do najpiękniejszych miejsc zachęcających do nurkowania i są też odwiedzane przez lwy morskie. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 17. Bartolomé i Seymour Norte

Poranna wizyta na wyspie Bartolomé i wędrówka po skałach, z których roztacza się widok na zatokę Sullivana i słynne kolumny skalne Pinnacle Rock. Podwodny świat można podziwiać przy brzegu podczas snorkingu. Po południu kolejna wędrówka wzdłuż brzegu najbardziej na północ wysuniętej wyspy Seymour. Jest ona znana przede wszystkim ze swoich ptasich mieszkańców – przepięknych fregat i ich nie mniej ciekawych rytuałów godowych. Zamieszkują ją również inne gatunki fregatowate, głuptaki sinonogie oraz legwany morskie. (śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 18. Pożegnanie z wyspami

Już podczas śniadania rozpocznie się droga powrotna do Quito. Najpierw statek będzie płynął tak, jak niegdyś płynął Darwin, czyli obok zdającej się rozpadać skały tufowej León Dormido. Jest ona obecnie miejscem gniazdowania wielu gatunków ptaków morskich. Po dotarciu do portu w San Cristóbal transfer na lotnisko i lot przez Guayaquil do Quito. (śniadanie, kolacja)

DZIEŃ 19. Quito

Dzień do własnej dyspozycji. Możliwość wjechania najwyższą kolejką linową Ameryki Południowej na czterotysięcznik Ruco Pichincha, skąd roztaczają się wspaniałe widoki. Wieczorem pożegnalna kolacja w stylu regionalnym. (śniadanie, kolacja)

DZIEŃ 20. Wylot

Przed południem transfer na lotnisko. Wylot do Polski. (śniadanie)

DZIEŃ 21. Lądowanie w Warszawie

GŁÓWNE ATRAKCJE:

– Wyspy Galapagos/ Żółwie – fascynujący świat zwierząt i wyjątkowe krajobrazy

– Szlak Wulkanów z niektórymi najwyższymi aktywnymi wulkanami świata

– Noclegi w historycznych, romantycznych hacjendach w cudownym otoczeniu

– Przejazd pociągiem najbardziej stromą linią kolejową przez majestatyczne Andy do Diabelskiego Jęzora

– Park Narodowy Cotopaxi

– Mglisty Las Mindo – raj dla miłośników ptaków

– Stare miasto w Quito –światowe dziedzictwo kultury UNESCO

– Barwne jarmarki Indian zamieszkujących wyżyny

– Wizyta u rodziny Otovaleño w tradycyjnym domu

– Pomnik równika – okazja, żeby stanąć na obu półkulach ziemi jednocześnie

– Podróż pociągiem przez lasy tropikalne w kierunku Pacyfiku

– Wypoczynek w naturalnych źródłach termalnych w ekskluzywnym otoczeniu

– Wycieczka na Chimborazo – najwyższą górę Ekwadoru (6310 m n.p.m.)

– Tradycyjne specjały kulinarne i kulturalne dziedzictwo andyjskie

Jacht Odyssey– podróż pierwszą klasą

MV Odyssey jest komfortowo wyposażonym statkiem. Wszystkie kabiny – łącznie 10 dla pasażerów – posiadają łazienkę, prysznic i WC oraz duże, panoramiczne okna. Jacht jest klimatyzowany i bardzo przestrzenny.

Nad wspaniałym samopoczuciem gości czuwa 9 członków załogi oraz pilot o rozległej wiedzy przyrodniczej. Statek przybija do najpiękniejszych wysp Archipelagu, które można zwiedzić podczas pasjonujących pieszych wycieczek. W czasie podróży wiele okazji do kąpieli i uprawiania snorkingu.

Jacht motorowy MV Odyssey podczas całej wyprawy pozostaje do wyłącznej dyspozycji gości.

CENA ZAWIERA:

– 8-dniowa podróż katamaranem pierwszej klasy z miejscami dla max. 16 osób z 7 noclegami na pokładzie (wyłączny czarter)

– 5 noclegów w hotelach first class w Quito i Guayaquil

– 6 noclegów w kolonialnych hacjendach i stylowych lodge’ach

– Doświadczeni piloci dysponujący szeroką wiedzą fachową

– Wycieczki, wykłady i zwiedzanie wg programu

– Wszystkie transfery i wycieczki lądowe komfortowymi autokarami z klimatyzacją

– Wszystkie posiłki wg programu

– Przeloty na terenie Ekwadoru klasą ekonomiczną

– Usługa bagażowa w hotelach i na lotniskach

– Wszystkie bilety wstępu do obiektów bądź na tereny przeznaczone do zwiedzania (oprócz wstępu do Parku Narodowego Galapagos)

– Pakiet informacyjny ze szczegółową literaturą przedmiotu

– ubezpieczenie KL (30 000 EUR) i NW (5000 EUR)
CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Max. liczba uczestników 16 osób.

 

CENA NIE ZAWIERA:

– przelot Warszawa – Quito – Warszawa, z przesiadką w Amsterdamie, ok. 4000 zł.

– opłata wylotowa z Ekwadoru, ok. 41 USD

– opłata wstępu Park Narodowy Galapagos, 100 USD

Jeśli zależy Ci na tym, by komunikacja w Twoim zespole pracowniczym została poparta przez team building z prawdziwego zdarzenia, skontaktuj się z naszym biurem podróży Joytrip.eu, a zorganizujemy dla Ciebie najlepszy tego rodzaju event. Podobnie ma się rzecz z imprezami integracyjnymi, imprezami dla firm i wyjazdami motywacyjnymi. Każdy klient i partner powinien czasem odczuć coś więcej niż tylko prostą zależność finansową. Impreza firmowa wybrana z bogatej oferty Joytrip to idealne remedium w tej sytuacji.Jako biuro podróży zajmujemy się organizacją imprez outdorowych, wycieczek firmowych oraz wyjazdów integracyjnych. Każdemu z oferowanych przez nas scenariuszy imprez towarzyszyć będzie dobra zabawa i integracja na wesoło, ale można również uzupełnić je o dowolne szkolenia firmowe czy kongres. Nie ma przecież nic lepszego niż wspaniały, pełen śmiechu i tańca bankiet, po wyczerpującej intelektualnie konferencji. Usługi cateringowe oraz baza techniczna jaką oferują współpracujące z nami firmy stoją na najwyższym poziomie.
Wysyłam...