fbpx

Wyprawy motywacyjne / Wycieczki kulinarne

Francja. Wszedzie szampan …

ideatour podróże kulturowe
Francja
Szampania      4 dni

Jest obecny na każdej ważnej uroczystości. Znawcy nie lubią, gdy mianuje się nim wszelkie wystrzałowe napoje, bo jest tylko jeden prawdziwy – szampan z Szampanii !
Podróż przenosi Was do krainy, gdzie od pokoleń francuscy winiarze od pokoleń z dumą
wytwarzają ten „drogocenny” napój. Nie każdy szczep winogron nadaje się do produkcji, leżakowanie też rządzi się swoimi prawami. Tutaj, w Szampanii, nawet powietrze zdaje się być musujące, wszystko (lub prawie) kręci się wokół szampana. Wybierz się w podróż
i poznaj w doborowym towarzystwie tajemnice tego trunku, skosztuj specjałów regionalnej kuchni !

Główne atrakcje:
• zwiedzanie winnic i składów szampana
• degustacja szampana u wytwórców
• katedra Reims

Program

1. Dzień      Przylot do Paryża.

Przylot do Paryża, następnie przejazd do Epernay, miasta położonego w sercu Szampanii. Przed zajęciem pokoi w hotelu istnieje możliwość zwiedzenia piwnic, w których produkuje się słynne wina musujące z Szampanii / słynne szampany. Kolacja i nocleg oraz w hotelu w Chalons-en-Champagne.

2. Dzień        Epernay

Po śniadaniu w kierunku Epernay. Po drodze wizyta w jednej z typowych winnic Szampanii, np.: Mesnil-sur-Oger. Natomiast już u celu, w Epernay nastąpi zwiedzanie składu winnego oraz Muzeum Szampanii. Wizyta połączona jest z kosztowaniem szampana i przekąskami. Po południu czeka atrakcja w postaci przejażdżki bryczkami po wzgórzach obsadzonych winną latoroślą oraz degustacja wina i szampana. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3. Dzień      Reims

W drodze do stolicy Szampanii – Reims – pierwszy przystanek w okolicy Verzy. Tutaj, ponieważ szampan poprzedniego dnia pozostał już wspomnieniem, należy obowiązkowo dokonać degustacji regionalnych wyrobów. Tereny wokół Verzy są wyjątkowe, ponieważ właśnie tutaj znajduje się wiele znamienitych winiarni. Celem dzisiejszego wyjazdu jest przepiękne Reims. Tu koronowano niegdyś francuskich królów, a słynna gotycka katedra urzeka pięknem architektury, równowagą proporcji oraz bogactwem zarówno rzeźb, jak i witraży. Te ostatnie to dzieło Marca Chagalla, a ich tematyka to … oczywiście szampan. Po zjedzeniu obiadu w jednej z winnic w Reims nieodłączne zwiedzanie połączone ze smakowaniem wyrobów winiarskich. Kolacja i nocleg w hotelu.

4. Dzień       Paryż, powrót do Polski

Transfer na lotnisko do Paryża i odlot do Warszawy.
Cena zawiera
• lot Warszawa – Paryż – Warszawa (linie LOT)
• pilot polski
• 3 noclegi w tradycyjnym hotelu w Epernay (typu Auberge), pokoje z łazienkami
• 3 x śniadanie w formie bufetu
• 2 x kolacja w hotelu (3 dania)
• 1 x kolacja uroczysta w hotelu ze specjałami regionalnej kuchni (4 dania)
• zwiedzanie winnicy, przejazd bryczką
• zwiedzanie piwnicy szampana i degustacja w okolicy Chalons-en-
• Champagne
• zwiedzanie piwnicy i muzeum szampana i degustacja w Epernay
• zwiedzanie winnicy u wytwórcy szampana i degustacja w Mesnil-sur-Orger
• zwiedzanie piwnicy szampana i degustacja w Reims
• obiad 4- daniowy z szampanem u lokalnego wytwórcy
• ubezpieczenie KL i NW

CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Jeśli zależy Ci na tym, by komunikacja w Twoim zespole pracowniczym została poparta przez team building z prawdziwego zdarzenia, skontaktuj się z naszym biurem podróży Joytrip.eu, a zorganizujemy dla Ciebie najlepszy tego rodzaju event. Podobnie ma się rzecz z imprezami integracyjnymi, imprezami dla firm i wyjazdami motywacyjnymi. Każdy klient i partner powinien czasem odczuć coś więcej niż tylko prostą zależność finansową. Impreza firmowa wybrana z bogatej oferty Joytrip to idealne remedium w tej sytuacji.Jako biuro podróży zajmujemy się organizacją imprez outdorowych, wycieczek firmowych oraz wyjazdów integracyjnych. Każdemu z oferowanych przez nas scenariuszy imprez towarzyszyć będzie dobra zabawa i integracja na wesoło, ale można również uzupełnić je o dowolne szkolenia firmowe czy kongres. Nie ma przecież nic lepszego niż wspaniały, pełen śmiechu i tańca bankiet, po wyczerpującej intelektualnie konferencji. Usługi cateringowe oraz baza techniczna jaką oferują współpracujące z nami firmy stoją na najwyższym poziomie.
Wysyłam...