fbpx

Wyprawy motywacyjne / Klasyka

Francja. Prowansja – śladami impresjonistów

ideatour podróże kulturowe

Francja
Prowansja i Lazurowe Wybrzeże
– Gdzie błękit intensywniejszy od nieba…
Śladami impresjonistów         8 dni

Do Prowansji wybrać się po prostu trzeba – w poszukiwaniu wrażeń. Prowansja urzekała artystów, zapierała im dech w piersiach. Nikt nie oprze się bowiem magii miejsc rzymskiego Arles, śpiewnego Awinion czy lazurowego St. Tropez. Gorący powiew od Alpilów przynosi zapach lawendy, spiekoty i migdałów. Przekonajcie się, czy miał rację Herbert, twierdząc, że obrazy jako owoce światła należy oglądać pod słońcem ojczyzny artysty. Ojczyzna ta nie była zbyt łaskawa dla van Gogha, ale to tutaj namalował swoje znakomite obrazy. A jeśli nie przekonuje on również i was, to może Picasso albo Cezanne …
Albo Kamarga, podmokła delta Rodanu, gdzie wypasają się stada dzikich koni i byków.

Główne atrakcje:

• Arles – rzymska arena
• Awinion – Pałac Papieski i Most St. Benezet
• Śladami malarzy van Gogh, Picasso, Cezanne
• Cannes i St. Tropez
• Degustacja wina i prowansalskiej kuchni
• Obiad w hodowli byków w Camargue

Program

Dzień 1                 Nicea
Wylot z Warszawy do Nicei. Zwiedzanie głównego miasta na Lazurowym Wybrzeżu. Kolacja i nocleg w hotelu w Nicei.

Dzień 2                 Urokliwe miasta Lazurowego Wybrzeża.
Śniadanie. Najwspanialszy widok na wybrzeże rozlega się z średniowiecznej skalnej wioski Eze. Liczne kręte uliczki prowadzą na wzgórze z ruinami zamku tworzącego romantyczne kulisy dla tarasowo rozległych ogrodów. Vence zachwyca również labiryntem swoich średniowiecznych uliczek z kolorytem i aromatem piekarni, cukierni, stoisk warzywnych i rybnych. Wśród starych murów wznosi się ratusz i katedra. Największą atrakcją jest kaplica Chapelle du Rosarie z malowidłami Matisse’a na witrażach, tabernakulum i ołtarzu. Nawet na szatach liturgicznych zostawił artysta swój ślad. W Grasse koniecznie należy odwiedzić słynną fabrykę perfum Fragonard. We wsi Saint-Paul częstymi goścmi byli Picasso i Matisse. Muzeum w Antibes w Pałacu Grimaldi posiada w swoich zbiorach liczne dzieła Picassa. Kolacja i nocleg w hotelu w Nicei. 100 km.

Dzień 3                 Pod niebem Prowansji
W Prowansji powstawały obrazy impresjonistów, tutejsze światło zdawało się inspirować prekursorów tego nowego kierunku w malarstwie. W Aix-en-Provence wizyta w atelier Paula Cezanne’a. Kolacja i nocleg w hotelu w Arles. 250 km.

Dzień 4                 Na moście w Awinionie
Saint-Remy-de-Provence to typowe prowansalskie miasto z urokliwymi uliczkami i placami zdobnymi w fontanny. Miasto papieży Avignon było ich przejściową siedzibą, do opuszczenia Watykanu zostali zmuszeni przez francuskiego króla Filipa Pięknego. Na moście w Awinionie słowa znanej piosenki same cisną się na usta. Krzysztof Kamil Baczyński miał sześć lat, gdy śpiewając z matką Sur le pont d’Avignon, wchodził na jeden z najsłynniejszych dzięki tej piosence mostów świata. W 1941 r. był tu ponownie a most tym razem zainspirował go do napisania słynnego wiersza. W domu rodziny Angladon zgromadzono słynną kolekcję obrazów takich malarzy jak van Gogh, Cezanne, Degas, Picasso. Prowansalskiego wina spróbujemy w Chatenau-du-Pape. Kolacja i nocleg w hotelu w Arles. 90 km.

Dzień 5                 Gordes, Senanque, Roussillon i Arles
Warto poczuć klimat wioski Gordes spacerując po jej brukowanych uliczkach między łukami, bramami i arkadami. Opactwo Senanque jest pięknym przykładem budownictwa cystersów. Klasztor wygląda malowniczo szczególnie latem pośród kwitnących lawendowych pól. Ochra i rdzawa czerwień domów w Roussilon to kolejna wizytówka Prowansji. W Arles odkrywamy ślady rzymskiej przeszłości miasta, van Gogha, czy ostatnich trubadurów Europy.
Kolacja w tradycyjnej restauracji. Nocleg w hotelu w Arles. 100 km.

Dzień 6                    Camargue
Wyjątkowy krajobraz Kamargi uzupełniają białe konie, czarne byki, różowe flamingi. Atmosferę sennego miasteczka poznać można w Aigues-Mortes otoczonym średniowiecznymi murami. Wizyta na typowym kamarguańskim ranczo – gospodarz opowie o swojej hodowli byków i zaprosi na obiad z regionalnymi specjałami. Kolacja i nocleg w hotelu w Arles. 70 km.

Dzień 7                     Cannes, St.Tropez
Atmosferę modnych kąpielisk i miejsca spotkań celebrities z całego świata odczujemy w Cannes i St.Tropez. Kolacja i nocleg w hotelu w Cannes. 280 km.

Dzień 8                        Przejazd na lotnisko w Nicei i odlot do Warszawy. 50 km.

Cena zawiera:
lot bezpośredni Warszawa – Nicea – Warszawa (linie LOT)
pilotaż w j. polskim – realizowany wg konceptu podróży Śladami impresjonistów
2 noclegi w hotelu 3-gwiazdkowym w centrum Nicei
4 noclegi w hotelu 3-gwiazdkowym w centrum Arles
1 nocleg w hotelu 3-gwiazdkowym w Cannes
wyżywenie – śniadania i obiadokolacje w hotelach, w tym jedna kolacja w tradycyjnej prowansalskiej restauracji
transfery komfortowym autokarem podczas całej podróży (od / do lotniska)
degustacja wina w Chateneuf du Pape
zwiedzanie hodowli byków w Camargue i obiad w gospodarstwie
wstęp do Muzeum Picassa w Antibes
wstęp do atelier Cezanne’a
zwiedzanie perfumerii
zwiedzanie, wstęp Pałacu Papieży w Awinionie
wstęp na słynn most St. Benezet
zwiedzanie opactwa w Senanque
ubezpieczenie KL, NW

CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Jeśli zależy Ci na tym, by komunikacja w Twoim zespole pracowniczym została poparta przez team building z prawdziwego zdarzenia, skontaktuj się z naszym biurem podróży Joytrip.eu, a zorganizujemy dla Ciebie najlepszy tego rodzaju event. Podobnie ma się rzecz z imprezami integracyjnymi, imprezami dla firm i wyjazdami motywacyjnymi. Każdy klient i partner powinien czasem odczuć coś więcej niż tylko prostą zależność finansową. Impreza firmowa wybrana z bogatej oferty Joytrip to idealne remedium w tej sytuacji.Jako biuro podróży zajmujemy się organizacją imprez outdorowych, wycieczek firmowych oraz wyjazdów integracyjnych. Każdemu z oferowanych przez nas scenariuszy imprez towarzyszyć będzie dobra zabawa i integracja na wesoło, ale można również uzupełnić je o dowolne szkolenia firmowe czy kongres. Nie ma przecież nic lepszego niż wspaniały, pełen śmiechu i tańca bankiet, po wyczerpującej intelektualnie konferencji. Usługi cateringowe oraz baza techniczna jaką oferują współpracujące z nami firmy stoją na najwyższym poziomie.
Wysyłam...