fbpx

Wyprawy motywacyjne / Klasyka

Francja. Paryż – uczta dla ducha i ciała

ideatour podróże kulturowe
Paryż  – Uczta dla ducha i ciała         4 dni


Kulturalna stolica świata, kolebka rewolucji, kubizmu i haute couture od stuleci przyciąga artystów, wizjonerów, nowych mieszkańców czy wreszcie wszystkich ciekawych wrażeń podczas choćby kilkudniowej wizyty. Jedni przybywają tu tylko na chwilę, inni zaczynają tu swoje nowe życie. Zabytki dwóch tysiącleci, kościoły, zamki i muzea konkurują ze sobą. Każda wizyta w Paryżu jest inna – i stały bywalec i przybywający pierwszy raz zawsze znajdą nie znane wcześniej fascynujące miejsca. Warto tu być i wracać, bo Paryż przyciąga. Udaj się na poszukiwanie atmosfery przełomu stuleci, spaceruj śladami bohaterów Nędzników czy też Edith Piaf, zajrzyj do najmodniejszych butików i wypij kawę z chrupiącym croissant w cieniu katedry Notre-Dame.

Program

1. Dzień                 Przylot do Paryża

Przylot do godz. 15.30 Zakwaterowanie w hotel w pobliżu Place d’Italie. Kolacja w tradycyjnej brasserie i podziwianie wieczornej, rozświetlonej morzem świateł panoramy miasta z wieży Eiffla.

2.  Dzień                Montparnass, Napoleon i Impresjoności

Warto poszukać śladów dawnego uroku i atmosfery z początku XX w. w dzielnicy Montparnasse. Przy rue de la Grande-Chaumiere mieszkali Gauguin, Picasso. Swoje pracownie mieli tutaj też Hemingway, Balzac, Matisse. O wizji Francji według Napoleona przypomnimy sobie przy jego grobie w Pałacu Inwalidów. Wielką politykę i zawirowania historii zostawimy na boku stając w dawnym dworcu kolejowym przed obrazami Maneta i Moneta. W końcu rozstrzygniemy trapiący nas dylemat, który z nich namalował Śniadanie na trawie ? Przy eleganckim Boulevard St.-Germain warto pokrzepić się w jednym z barów lub kafejek (może w Cafe de Flore, gdzie nad ludzką egzystencją zastanawiał się Jean-Paul Sartre). Na deser wizyta w Luwrze – może tym razem odgadniemy tajemnicę spojrzenia Monalizy ? Wieczorem okazja do zgłębiania kulinarnych tajemnic Paryża na własną rękę.

3. Dzień                  Notre-Dame, Place des Vosges i Montmartre

O ideach rewolucji przypomina Place des Vosges w modnej dzielnicy Marais, pełnej butików, dawnych arystokratycznych hotels, to jeden z najpiękniejszych placów Paryża.  Tutaj Nędzników napisał Victor Hugo a w Musee Picasso znajduje się największa na świecie kolekcja obrazów słynnego malarza. W okolicy katedry Notre-Dame spędzicie popołudnie. Warto wczuć się bez pośpiechu w atmosferę tej monumentalnej budowli.
Wieczorem wizyta w Montmartre, który nadal jest mekką artystów, obok galerii ze sztuką współczesną żywe są tradycje belle epoque. W stylowej restauracji podczas pożegnalnej kolacji poczujmy klimat fin de siecle, dekadentyzmu przełomu wieków, atmosferę obaw i nadziei. Przenieśmy się w Paryżu w świat marzeń i romantyzmu.

4. Dzień        Powrót do Polski.

Po śniadaniu czas na pożegnalny spacer. Wylot z Paryża do Warszawy o godz.12.00

Cena zawiera:

• lot Warszawa – Paryż – Warszawa (linie LOT)
• 3 noclegi ze śniadaniem bufetowym w hotelu 3 -gwiazdkowym w centrum Paryża, przy Place d’ Ialie
• 2 kolacje w tradycyjnych restauracjach – menu 3-daniowe, wino, zgodnie z programem
• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów:
• Wieża Eiffla
• Muzeum d’ Orsay
• Kościół Inwalidów
• Muzeum Luwr
• Muzeum Picasso
• Bilety na przejazdy metrem każdego dnia pobytu
• Transfer autokarem lotnisko – hotel – lotnisko
• pilot j. polski
• dodatkowo miejscowy przewodnik (1 dzień)

CENY USTALAMY INDYWIDUALNIE W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ORAZ ILOŚCI OSÓB!

Chęć na kolejne wrażenia ?

Wieczorem miasto urzeka feerią świateł – może rejs po Sekwanie
Show Lido na Polach Elizejskich lub Moulin Rouge- morze świateł, kolorów, fantazyjnych kostiumów
– zapytaj o szczegóły

Wizyta w willi hrabiego Andlau-Hombourg, rodzina z historią od XII w. – degustacja różnych win, w tym z jego domen, winnic.
– zapytaj o szczegóły

Opera Bastille lub Garnier – przedstawienie
np. Verdi – Bal Maskowy, Szymanowski – Król Roger, zgodnie z aktualnym repertuarem, do zamówienia przed podróżą lub dopiero na miejscu.
– zapytaj o szczegóły

Dodatkowe warianty zwiedzania Paryża:

Śladami Edith Piaf
dzielnice artystów dzielnica łacińska, St. Germain de Pres, lokal La Coupole na Montparnass. Kolacja z piosenkami Edith Piaf. Muzeum w jej mieszkaniu, dzielnica Belleville liczne zaułki, podwórza i atelier malarzy, prawdziwy Paryż odczuć można właśnie tutaj. Wieczorem show w Moulin Rouge.

Oczami malarza
Widzi się tylko to, o czym się wie, twierdzi malarz, który oprowadzi Was po swoim mieście. Pokaże Wam Louvre, po zwiedzaniu przerwa na obiad. Dzielnica artystów St. Germain. Atelier i mieszkanie malarza Delacroix. Kawa, ciasto w La Coupole (tutaj spotykał się Picasso, Giacometti)

Kulinarny Paryż
Stolica dobrej kuchni. Nie ma na świecie lepszych restauracji. Nie tylko restauracje z gwiazdkami, ale nawet małe lokale bronią swój kulinarny honor. Nikt inny niż tylko Francuzi potrafi rozmawiać o jedzeniu z pasją i bez końca. Voila ! Spójrzmy za kulisy różnych kuchni, posmakujmy różnych dań.

1. Rankiem na targ Rungis – miasto w mieście, spożywcze imperium. Na 232 hektarach do hal targowych codziennie 26 000 ciężarówek dostarcza świeże produkty spożywcze dla 15 mln klientów. Szczególnie ciekawe jest zwiedzenie hal rybnych i mięsnych. Poza tym nasz miejscowy fachowiec przekaże – a jakże inaczej – fartuchy, czapki ochronne – by jakaś ryba nie spadła na głowę i pokaże hale z serami i warzywami. W końcu czas na śniadanie – wędliny, ser, świeże pieczywo i poranne wino !
Na obiad zapraszamy do tradycyjnej brasserie, mała uczta serowo-winna. Potem spacer tajemniczymi uliczkami centrum Paryża.
Elegancka kolacja w brasserie braci Flo

2. Objazd miasta pod kątem gourmet. Wizyta w prywatnej willi hrabiego Andlau w Bois de Boulogne i degustacja wina i poczęstunek. Po południu czas na zakupy w okolicy kościoła Madeleine i opery. Tutaj znajdują się największe paryskie delikatesy Fauchon.
Kolacja w restauracji Train Bleu, w stylu belle epoque 5 wykwintnych dań z winem i kawą.

Zapytaj nas o szczegóły !

Jeśli zależy Ci na tym, by komunikacja w Twoim zespole pracowniczym została poparta przez team building z prawdziwego zdarzenia, skontaktuj się z naszym biurem podróży Joytrip.eu, a zorganizujemy dla Ciebie najlepszy tego rodzaju event. Podobnie ma się rzecz z imprezami integracyjnymi, imprezami dla firm i wyjazdami motywacyjnymi. Każdy klient i partner powinien czasem odczuć coś więcej niż tylko prostą zależność finansową. Impreza firmowa wybrana z bogatej oferty Joytrip to idealne remedium w tej sytuacji.Jako biuro podróży zajmujemy się organizacją imprez outdorowych, wycieczek firmowych oraz wyjazdów integracyjnych. Każdemu z oferowanych przez nas scenariuszy imprez towarzyszyć będzie dobra zabawa i integracja na wesoło, ale można również uzupełnić je o dowolne szkolenia firmowe czy kongres. Nie ma przecież nic lepszego niż wspaniały, pełen śmiechu i tańca bankiet, po wyczerpującej intelektualnie konferencji. Usługi cateringowe oraz baza techniczna jaką oferują współpracujące z nami firmy stoją na najwyższym poziomie.
Wysyłam...